Баскетбол

78479
на 13.09.2018
БЪЛГАРИ ЮНАЦИ! Спортно чудо в Арена Ботевград! Уникален успех за лъвовете

Баскетболно чудо в "Арена Ботевград"! 50-ите в световната ранглиста надвиха третите във въпросното подреждане. 74:68 (26:23, 19:21, 14:14, 15:10) за България срещу Франция, уникална победа!

Срещата е от втората фаза на квалификациите за Световното в Китай през 2019 година. Александър Везенков и Дий Бост са лидери на селекцията водена от Любомир Минчев, "петлите" пък са със звезден състав в България. Никола Батум ас от НБА е най-сериозното име в селекцията на французите за визитата им в Ботевград.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

За "лъвовете" на този етап по програма фигурират мачове на разменено гостуване с Франция, Русия и Босна и Херцеговина. "Петлите" бяха без поражение в решаващите квалификации за Световното досега, нашите са с актив - 3 успеха и 4 загуби.

9:4 точки ранен аванс за България. Преднината на "лъвовете" достигна до 15:7, уникално начало на двубоя. Никола Батум обаче наниза тройка за 10:15. Супер игра на нашите и преднината бе увеличена до 26:15. Подопечните на Минчев обаче не успяха да удържат здравото темпо и в края на първата част резултатът стана 26:23. Получиха се и няколко много спорни съдийски отсъждания, при които може да се твърди, че "лъвовете" бяха ощетени.

Въпреки поредицата от любопитни реферски решения и високата класа на гостите, резултатът след края на втората част бе 45:44 за България. Уникална игра на Митко Димитров в атака, включително и срещу звездата от НБА Батум.

"БЪЛГАРИ ЮНАЦИ", мощни възгласи озариха залата. До почивката, представянето на родния тим бе повече от добро.

54:53 за "петлите" след точно 25 минути игра. Последваха много трудни минути в атака и за двата отбора, а Божо Аврамов изригна с 2 тройки, така след края на третата част резултатът бе 59:58 за България.

По 66 точки и за двата състава след 35 минути здрава битка. Последва серия от кошове за "лъвовете" и 72:66. До края на срещата преднината от 6 точки бе запазена, уникален успех за нашите!

БЪЛГАРИЯ: Дий Бост 17, Станимир Маринов 6, Павел Маринов 13, Димитър Димитров 16, Александър Везенков 9 (Божидар Аврамов 9, Станислав Ваклинов 2, Александър Янев, Христо Захариев 2)

ФРАНЦИЯ: Нандо Де Коло 8, Андрю Албиси, Никола Батум 17, Амин Нуа 4, Мустафа Фал 2 (Едуин Джаксън 13, Пол Лакомб 13, Матиас Лесор 3, Шарл Каюди 4, Алан Кофи, Венсан Поарие 4)

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса
САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)