БЪЛГАРИ ЮНАЦИ! Шапки долу! "Лъвовете" с феноменална победа

Волейбол

292059
на 17.06.2018
БЪЛГАРИ ЮНАЦИ! Шапки долу! Лъвовете с феноменална победа

Феноменална победа за България! Нашият отбор надви с 3:2 гейма (25:22, 19:25, 25:15, 18:25, 15:12) действащия олимпийски шампион Бразилия в мач от Волейболната лига на Нациите. Срещата се игра в Двореца на културата и спорта във Варна. Изключително престижен успех!!!

Момчетата на Пламен Константинов са с актив от 5 победи и 7 загуби досега в класната надпревара. "Златистите" са с 8 успеха и 4 поражения (3 поредни - антирекорд за супер силата във волейбола, от дълги години насам в двубоите в Лигата).

България ще е съдомакин на Световното по волейбол през септември и победата над "Селесао" идва в чудесен момент за тима ни, вдъхвайки увереност на родните асове, че могат да са не само равностойни, но и по-добри от най-елитните състави въобще в спорта!

Огромен респект и към феноменалната публика във Варна, супер атмосфера в "Конгресна"!

8:7 за "лъвовете" при първото техническо прекъсване. Нашите играят прекрасно. 16:13 на втората техническа пауза. 25:22 - 1:0 гейма за България.

Сеганов, Вальо Братоев, Ники Пенчев, Супер Бобо Йорданов, Йосифов, Гоцев, Салпаров - трудно е да се определи кой от родните състезатели се представи най-добре. Всички са на топ ниво и то срещу "Селесао".

"Лъвовете" поведоха с 8:5 до първото техническо прекъсване във втората част. Зададе се силна серия за гостите и те съумяха да наваксат пасива си, нещо повече 16:14 за "златистите" на втората техническа пауза в частта. Колосът във волейбола Бразилия съумя да вземе гейм номер 2 след 25:19. 1:1 гейма.

25:15 за България срещу Бразилия в гейм номер 3! Уникална част за "лъвовете"!

25:18 за Бразилия в четвъртия гейм. Победителят в мача ще бъде определен след тайбрек.

15:12 за нашите в петия сет, страхотни изяви и на появиилите се като резерви Розалин Пенчев и Николай Учиков!

Най-резултатен за "лъвовете" бе Валентин Братоев с 14 точки, 12 пункта добави Светослав Гоцев. С по 11 точки се отчетоха Розалин Пенчев и капитанът Виктор Йосифов.

Идната седмица подопечните на Константинов ще спорят с Германия, Иран и Република Корея, мачовете ще се проведат в Техеран (Иран).

И ТОВА СЕ СЛУЧИ! Росен Желязков разплака Росица Кирова (ВИДЕО) И ТОВА СЕ СЛУЧИ! Росен Желязков разплака Росица Кирова (ВИДЕО)