BG EN

Българин в Унгария за тежката катастрофа: Имаше вятър от 117 км в час и прашна буря

Европа

Българин в Унгария за тежката катастрофа: Имаше вятър от 117 км в час и прашна буря

14374
на 12.03.2023
Българин в Унгария за тежката катастрофа: Имаше вятър от 117 км в час и прашна буря
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

“Вчера в Унгария имаше вятър от 117 км в час и се предполага, че причината за верижната катастрофа е прашната буря, която е свела видимостта до нула”, разказа в ефира на bTV Георги Цанев, който живее в Унгария.

препоръчано

Инцидентът е станал в 14:25 часа на магистралата от Будапеща към Австрия. 

“Властите в Унгария реагираха много бързо. На място пристигнаха четири хеликоптера, 17 пожарни и 16 линейки. 39 души са пострадали, от тях 10 са деца, а четири са в много тежко състояние. От 42 превозни средства 20 са изгорели напълно”, добави Цанев.

Първоначалните данни са, че един камион е навлязъл в насрещното платно и е смазал шест автомобила. 

Той подчерта, че и тази сутрин магистралата е затворена. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 42
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК