BG EN

Българин влезе в историята на германския футбол

Световен футбол

Българин влезе в историята на германския футбол

9655
на 01.06.2020
Българин влезе в историята на германския футбол
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Българският треньор Павел Дочев записа историческо постижение в германския футбол. Той стана наставникът с най-много мачове в Трета Бундеслига. Това се случи по време на срещата на неговия Виктория Кьолн срещу Айнтрахт Брайншвайг, която отборът на българския специалист загуби с 2:4.

препоръчано

Така той записа своя мач номер 238 в третото ниво на германския футбол.

Дочев изравни постижението на Петер Фолман от 237 двубоя през март, но заради пандемията от коронавирус чака почти три месеца, за да излезе еднолично на върха.

Павел Дочев завърши кариерата си в Падерборн през 2002 година, а през 2003 г. застана начело на клуба. В богата си визитка в Германия Дочев е водил Рот-Вайс Есен, Зандхаузен, Пройсен Мюнстер, Ерцгебирге Ауе, Ханза Рощок, а от 2019 г. е треньор на Виктория Кьолн.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа
ново
Днес: 78
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК