BG EN

България в Шенген по суша: "Щастието обича тишината"

ЧАС ПИК

България в Шенген по суша: "Щастието обича тишината"

80964
на 19.11.2024
България в Шенген по суша: Щастието обича тишината
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Освен с мигрантите, борбата е и с трафика на дрога през границите ни. Щастието обича тишината, нека запазим търпение. Така началникът на "Гранична полиция" Антон Златанов коментира вероятността за присъединяване на България в Шенген по суша. Предстоят разговори в Австрия за оттегляне на ветото.

препоръчано

"Посланикът отбелязва нашия огромен напредък, властите в Австрия и други държави членки на ЕС също. Мигрантският натиск е намален със 70% за една година. Резултатите се виждат от всички държави. Отваряме възможността за политическите преговори", коментира Златанов. 

Освен с нелегалните мигранти, страната ни води борба и с трафика на наркотици. 

"Рекордно количество дрога задържаха на ГКПП "Лесово" - 25 кг амфетамин и 10 кг марихуана в съвместна проверка на АМ "Митници" и "Гранична полиция" вчера. Миналата седмица на този пункт заловихме 13 кг наркотик", отбеляза началникът на "Гранична полиция".

Златанов заяви също, че до края на 2024 г. ще започне изграждането на видеонаблюдението в 100-километров участък, в който има ограда, но нямаше поставена техника. Средствата са одобрени от ЕК, вече е избран изпълнител на проекта. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 44
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК