България завърши с драматична загуба в Русе

Волейбол

8472
на 09.07.2017

Атрактивни Джакпоти и Нови Игри от efbet (18+)

Волейболистките от националния отбор на България завършиха с драматична загуба на турнира в Група А2 от втора дивизия на Световното Гран При, на който бяхме домакини. Момичетата на селекционера Иван Сеферинов отстъпиха на Германия с 2:3 (22:25, 25:20, 20:25, 25:17, 13:15) в последния си мач, игран тази вечер пред над 2000 зрители в зала "Булстрад Арена" в Русе.

Така българските "лъвици" завършиха на второ място в групата с 2 победи, 1 загуба и 6 точки, а победител стана Република Корея също с 2 победи и 1 загуби, но със 7 точки, предава Спортал. Бундестима остана 3-и с 2 победи, 1 загуба и 5 точки. На последното 4-о място остана Казахстан без нито една победа и спечелена точка. Следващия уикенд България ще играе на турнира в Група F2 в Сан Хуан срещу домакините от Пуерто Рико, Чехия и Канада.

Първия гейм на срещата започна доста оспорвано, като двата тима сменяха водачестото си, но в крайна сметка нервите на германките се оказаха по-стабилни и те поведоха в резултата след 25:22. Във втората част българските момичета бяха по-убедителни и се добраха до равенство след 25:20. А след третата част Германия отново поведе с 2:1. Нещата обаче се обърнаха в следващата част и "лъвиците" пратиха срещата в тайбрек след убедително 25:17. Там, обаче, умората си каза думата и те не успяха да издържат на темпото на Германия - 15:13 и 3:2 за Бундестима.

Най-резултатна за българския тим стана Нася Димитрова с 16 точки (2 блока, 2 аса и 57% ефективност в атака), а Гергана Димитрова добави още 14 точки (1 ас и 36% ефективност в атака), но и това не помогна за победата. За германките над всички бе Дженифър Геертиес с 19 точки (3 аса, 38% ефективност в атака и 59% позитивно посрещане) за успеха.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 2:3 (22:25, 25:20, 20:25, 25:17, 13:15)
БЪЛГАРИЯ: Петя Баракова 2, Гергана Димитрова 14, Добриана Рабаджиева 12, Елица Василева 13, Нася Димитрова 16, Христина Русева 8 - Русена Сланчева-либеро (Мирослава Паскова 4, Кристина Гунчева 1, Мария Данчева 4)
Старши-треньор: Иван Сеферинов

ГЕРМАНИЯ: Денизе Ханке 6, Луиза Липман 5, Таня Гросер 13, Дженифър Геертиес 19, Мари Шьолцел 10, Леони Швертман 6 - Ленка Дюр-либеро (Ирина Кемсиес, Яна Пол 2, Дженифър Петке 2, Лена Щигрот 12)
Старши-треньор: Феликс Козловски.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците
ЕКШЪН! Тошко Йорданов разби ППДБ: Христо Иванов утвърди списъка на ГЕРБ за служебни премиери! Обслужи и ДПС. Излизаше тъжен от кабинета на Пеевски - не знам защо, при положение че е седял на мекичко и е пил кафе (ВИДЕО) ЕКШЪН! Тошко Йорданов разби ППДБ: Христо Иванов утвърди списъка на ГЕРБ за служебни премиери! Обслужи и ДПС. Излизаше тъжен от кабинета на Пеевски - не знам защо, при положение че е седял на мекичко и е пил кафе (ВИДЕО)