България с нова загуба и само теоретични шансове за продължаване на Европейското

Волейбол

5518
на 27.09.2015

Волейболистките на България са пред отпадане от Европейското първенство в Белгия и Холандия. Днес възпитаничките на Драган Нешич записаха второ поражение и останаха единствено с теоретични шансове за продължаване към плейофите. България отстъпи с 2:3 (23:25, 25:22, 25:14, 22:25, 13:15) във втория си мач от предварителна Група „С”, игран в залата на спортния център "Топспорт" в Ротердам.

Така българките са на последното 4-о място във временното класиране без победа и една единствена спечелена точка до момента. Единственият шанс за класиране в плейофите е чиста триточкова победа над Беларус в понеделник от 18:00 часа, а в същото време хърватките да загубят от Русия.

Хърватия спечели първия гейм с 25:23 благодарение на последните две разигравания. Българските волейболистки обаче отвърнаха подобаващо и обърнаха изцяло резултата в своя полза след два спешни гейма.

Четвъртата част стартира отлично за България, които поведоха с 16:12 и бяха много близо до успеха. Хърватките обаче стопиха изсотаването си и успяха да спечелят гейма с 25:22, като по този начин двубоя влезе в тайбрек.

В него хърватките поведоха с 3:1, но постепенно България успя да изравни при 5:5. Стигна се до равенство при 12:12, но волейболистките на Хърватия успяха да спечелят следващите две разигравания и достигнаха до мачбол. Първият бе неуспешен за тях, но в крайна сметка Хърватия спечели тайбрека с 15:13 след отлична блокада на Топич, а с това и мача с 3:2

WINBET – Ултра завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства
САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)