BG EN

Българка гори в "Гинес"

ШАРЕН СВЯТ

Българка гори в "Гинес"

14624
на 01.06.2016
Българка гори в Гинес
Автор:   ПИК

Веста Гешкова поставя рекорд за полет като "горяща стрела"

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Американецът Брайън Майсър подобри световния рекорд на българката Веста Гешкова за полет като "горяща стрела", съобщават от Книгата на рекордите на "Гинес".

препоръчано

Майсър прелетя цели 31,87 метра по време на италианското Шоу на рекордите в Перу, щата Индиана. По време на епичното си изпълнение смелчагата бе изцяло обхванат от пламъци - от главата до петите, преди да бъде изстрелян от гигантски арбалет. Майсър, известен с прякора "Живата ракета", се занимава с подобни рисковани трикове още от 1999 г. 

Четири години преди каскадьорската му кариера, на 27 декември 1995 г., българката Веста Гешкова поставя досегашния рекорд на жива "горяща стрела". Това става по време на представление на световноизвестния цирк "Ринглинг брадърс енд Барнъм & Бейли" в Тампа, щата Флорида. Нашенката, която тогава се изявява под артистичния псевдоним Еъриана, прелита 22,9 метра. 

"Жената стрела" продължава да изпълнява опасния си номер още няколко години. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов проговори: Настоях за оставката днес, за да не ни заличат. Утре ще е първа точка в парламента. Няма да има никакво преформатиране (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Борисов проговори: Настоях за оставката днес, за да не ни заличат. Утре ще е първа точка в парламента. Няма да има никакво преформатиране (ВИДЕО)
ново
Днес: 68
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК