Българка стана световна шампионка по шахмат

ГОРЕЩО
Други спортове

9757
на 15.05.2013

Деница Драгиева спечели световния ученически шампионат по шахмат. На провелото се в Порто Карас (Гърция) първенство на планетата за ученически шампиони, четирикратната №1 на България се поздрави с нов връх в своята кариера, като спечели титлата в категория до 17 години.

В спора с конкурентките от най-големите шахматни сили, Деница отстрани от борбата световните шампионки от предните години – Диана Асаубаева (Каз) и Хатин Багирова (Азер). От изиграните 9 партии, българката направи 6 победи и 3 ремита като със 7,5 т. зае убедително първото място. На точка зад нея остана Бикакханим Заманова (Азер), а трета, на 1,5 т. е представителката на Русия – Виктория Якименко. Освен купа и златен медал, Драгиева получи и званието кандидат майстор за жени.

След европейската си титла през 2012 г., Деница заслужено триумфира на световния шампионат и отново показа огромния си потенциал. Успехите й се дължат на ГМ Атанас Колев, нейн личен треньор от 3 години.

ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Бойко Рашков се спречка с депутати от ДПС, избяга от комисията за ОПГ-то в митниците! Йордан Цонев се закани да го съди. Хамид Хамид: Този купонясва с всички бандити в държавата (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Бойко Рашков се спречка с депутати от ДПС, избяга от комисията за ОПГ-то в митниците! Йордан Цонев се закани да го съди. Хамид Хамид: Този купонясва с всички бандити в държавата (ВИДЕО)