BG EN

Българската бира - в Топ 10 на най-евтините в света

Икономика

Българската бира - в Топ 10 на най-евтините в света

5827
на 26.06.2014
Българската бира - в Топ 10 на най-евтините в света
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

България има десетата най-евтина бира в света. Според изследване на FinancesOnline бирата у нас струва 0,78 долара. Страната ни се нарежда и на едно от последните места по консумация на пенливата напитка.

препоръчано

Българите дават за бира по 119,81 долара на година.

Източна Европа и Азия са местата, където бирата се продава на най-ниски цени. Наред с България евтина бира има и в Украйна, Чехия, Сърбия, Виетнам, Китай и Камбоджа.

Най-евтината бира е в Украйна, където струва 59 цента. Следващи са Виетнам, Камбоджа, Саудитска Арабия, Чехия, Китай, Панама, Макао, Сърбия и България. Най-скъпо пиво пият в Иран за 7,71 долара, Кувейт, Обединените арабски емирства, Папуа Нова Гвинея, Сингапур, Норвегия, Катар, Австралия, Афганистан и Йордания, където бирата струва 4,17 долара.

Изследването на FinancesOnline проследява колко струва бутилка бира по света. Американците, например, не плащат нито най-скъпата, нито най-евтината цена за бутилка бира и се нареждат на седмо място по разходи за пивото. Средностатистическият американец плаща по 356 долара годишно за бира. Австралийците плащат най-много - 748 долара заради силната жажда и високите цени.

Три от четирите най-продавани марки бири са китайски. В челната десетка за най-купуваните бири попадат още Budweiser, Heineken, американски и бразилски марки, пише БГНЕС.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК