BG EN

Български лекари на обучение във Виена за извършване на белодробни трансплантации

Здраве

Български лекари на обучение във Виена за извършване на белодробни трансплантации

8301
на 26.04.2019
Български лекари на обучение във Виена за извършване на белодробни трансплантации
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Български лекари ще бъдат обучавани в Медицинския университет във Виена за извършване на белодробни трансплантации и посттрансплантационно наблюдение на пациенти, съобщават от Министерство на здравеопазването, съобщи БНР. Обучението ще се извърши между 6-и и 10-и май.

препоръчано

Това е първото обучение, договорено с подписаното в края на януари 2019 г. споразумение за обучение на лекари между България и Австрия по линия на Евротрансплант.

Към момента в страната ни не са извършвани белодробни трансплантации и липсват специалисти и специално обучение.

Българският екип се състои от четирима специалисти от ВМА и от Университетска болница "Св. Екатерина".

В рамките на споразумението са договорени две дългосрочни шестмесечни обучения на два български екипа, което е предпоставка за провеждане на дейности по белодробна трансплантация в България.

Договорено е също така екип трансплантолози от клиниката във Виена да окаже необходимото експертно съдействие при провеждане на първите трансплантации на бял дроб у нас. Очакванията са те да се случат през 2021 година.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 53
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК