BG EN

Български офицер ще бъде командир на координационен тим в операция на НАТО

ЧАС ПИК

Български офицер ще бъде командир на координационен тим в операция на НАТО

4204
на 30.03.2016
Български офицер ще бъде командир на координационен тим в операция на НАТО
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министерски съвет разреши изпращането на един военнослужещ от въоръжените сили на България, изпълняващ в момента международна длъжност във Втори свързочен батальон на НАТО в Неапол, за участие в операцията на НАТО по усилване на противовъздушната отбрана на Турция. 

препоръчано

Той ще бъде командир на координационен тим за срок до четири месеца в периода 1 май – 1 октомври 2016 г., съгласно графика за оперативно използване на тима от Групата на НАТО по комуникационни и информационни системи.

Участието в операцията потвърждава реалния принос на България към усилията на международната общност за опазване на териториалните граници на Турция, защита на въздушното пространство и поддържане на мира в Близкия изток.

През февруари т. г. Министерският съвет прие решение, с което разреши изпращането на до осем български военнослужещи за участие в състава на 2-ри свързочен батальон на НАТО в операцията на Алианса по усилване на ПВО на Турция. Участието им започна от 1 март и ще продължи през срока на операцията.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Бившият земеделски министър Мирослав Найденов: Властта се опитва да успокои пазара, а не да се намесва. Липсата на българско производство води до дефицити (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Бившият земеделски министър Мирослав Найденов: Властта се опитва да успокои пазара, а не да се намесва. Липсата на българско производство води до дефицити (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК