BG EN

Българче стана световен шампион по скоростно смятане наум

Животът днес

Българче стана световен шампион по скоростно смятане наум

15329
на 04.10.2022
Българче стана световен шампион по скоростно смятане наум
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Новият световен шампион по умствена скоростна математика за деца до 12 години е Калоян Гешев. Той е ученик от София.

препоръчано

На провелото се световно първенство в град Билефелд, в Германия, момчето е постигнало невероятните 2217 точки, с които печели златния медал и световната титла.

Със задачите за събиране, изваждане, умножение, деление, квадратни корени, кубични корени, дроби, конвертиране на валута, преобразуване на мерни единици, изчисляване на календарни дати и много други Калоян Гешев се е справил за по-малко от два часа. Той е разполагал само с лист за записване на отговорите.

В състезанието са участвали 56 деца от 13 страни и за втори път в неговата история го печели дете от Европа. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК