BG EN

Българчета завоюваха 4-о място на международна олимпиада по физика

Животът днес

Българчета завоюваха 4-о място на международна олимпиада по физика

6744
на 16.07.2013
Българчета завоюваха 4-о място на международна олимпиада по физика
Автор:   ПИК

Нашите ученици спечелиха общо 5 медала

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

България записа най-силното си участие в международна олимпиада по физика, съобщи Министерството на образованието и науката (МОН).

препоръчано

На последната, 44-та Международна олимпиада по физика, българският отбор взе 5 медала. 

“Официално класиране по нации не се провежда, но резултатите ни позволяват да твърдим, че България се нарежда на 4-о място сред страните от ЕС”, пише в прессъобщението на МОН.

На олимпиадата, провела се от 7 до 14 юли в Копенхаген, Дания българските ученици спечелиха един златен (Катерина Найденова, XI клас в ПМГ – Казанлък), един сребърен (Йордан Йорданов, XII клас в ПМГ – Казанлък); и три бронзови медала (Калоян Методиев, XII клас в I АЕГ – София; Калоян Дърмонев, XII клас в МГ – Варна; Иван Порязов, XI клас в ПМГ – Казанлък).

Те се състезаваха с отбори от 83 страни.

Ръководители на отбора са проф. Мирослав Абрашев и доц. Виктор Иванов от Физическия факултет на СУ “Св. Климент Охридски”.

Учениците и техните наставници се връщат с полет от Виена късно тази вечер.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО)
ново
Днес: 13
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК