BG EN

Бъчварова: На местата с етническо напрежение няма висока ромска престъпност

ЧАС ПИК

Бъчварова: На местата с етническо напрежение няма висока ромска престъпност

5429
на 01.07.2015
Бъчварова: На местата с етническо напрежение няма висока ромска престъпност
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Там, където има засилено напрежение между ромската и българската общност, това не са райони с повишена на ромска криминогеност." Това е един от изводите в доклада, който МВР са направили във връзка с местата със засилено етническо напрежение от последните седмици.

препоръчано

Вътрешното ведомство вече е идентифицирало рисковите райони и тези с повишени нива на криминогеност. И всички ресурси на МВР са ангажирани, за да бъде осигурена сигурността там, каза министър Румяна Бъчварова.

Тя коментира и сутрешната акция на ДАНС, при която на територията на София бяха задържани над 30 незаконни имигранти. “Регулярно правим акции срещу незаконно пребиваващи и имаме добра успеваемост. Идентифицирали сме всички места, на които има такова присъствие, и действаме”, каза вътрешният министър.

Бъчварова, която е и вицепремиер по коалиционната политика, заяви, че “Патриотичния фронт” са били удовлетворени от отговорите на поставените от тях въпроси. “Мисля, че нямаме съществени разминавания по основните политически приоритети”, смята тя.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БОМБА В ПИК TV! Радев и Копринков си подсигуряват изборите през Демерджиев - Бях точен с парите раздава команди по нощите в ГДНП кой да бъде ударен. Незабавна оставка на Емил Дечев (ВИДЕО/СНИМКИ) БОМБА В ПИК TV! Радев и Копринков си подсигуряват изборите през Демерджиев - "Бях точен с парите" раздава команди по нощите в ГДНП кой да бъде ударен. Незабавна оставка на Емил Дечев (ВИДЕО/СНИМКИ)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК