BG EN

Бъчварова ще обяснява в парламента предаването на гюленистите на Турция

Политика

Бъчварова ще обяснява в парламента предаването на гюленистите на Турция

3539
на 27.10.2016
Бъчварова ще обяснява в парламента предаването на гюленистите на Турция
Автор:   ПИК

Шест министри утре ще отговарят на въпроси в деня за парламентарен контрол

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Шест министри от кабинета ще отговарят на депутатски въпроси и питания по време на традиционния парламентарен контрол в петък – 28 октомври. Първа на трибуната ще се качи вицепремиерът и вътрешен министър Румяна Бъчварова. Освен за многото фатални катастрофи в Пловдивско и по Е-79, силовата министърка ще трябва да дава отвори относно връщането от страна на МВР на турски граждани в Турция. Друг въпрос свързан с темата е за искане на политическо убежище от чужди граждани у нас.

препоръчано

Веднага след, за да отговори на едно питане, на трибуната ще застане вицепремиерът отговорен за парите от Брюксел Томислав Дончев. Към него има питане относно политиката по усвояване на средства от Европейския съюз за програмен период 2014 - 2020 г. Военният министър Николай Ненчев ще отговаря на общо два въпроса. Единият за съдбата на неизползваните имот на бившата Школа за запасни офицери "Христо Ботев" в Плевен, и вторият - относно освобождаването от военна служба на генерал - майор Румен Радев, командир на Военновъздушните сили на Република България от 2014 - 2016 г., който сега е кандидат за президент.

В деня, в който тристранката ще се събира в Министерски съвет, за да обсъжда Бюджет 2017, финансовият министър Владислав Горанов ще отговаря на въпрос относно негативните последици от въвеждането на еврото като национална валута, без да се европеизира политиката на доходите у нас. В парламентарният контрол ще участва и Божидар Лукарски, министър на икономиката.

Той ще отговори на въпрос относно Оперативна програма "Иновации и конкурентоспособност" и на въпрос относно правителствено решение за отказ от Държавните акции в Пловдивския панаир. Последна в контрола ще участва Лиляна Павлова, министър на регионалното развитие и благоустройството. Към нея има зададени два въпроса - относно рехабилитацията на моста на автомагистрала "Хемус", в участъка Витиня и относно ремонт и рехабилитация на път ІІІ - 112, част от трасето, свързващо Видин със София. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 118
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК