В 1/4-ФИНАЛИТЕ НА ШАМПИОНСКА ЛИГА: "Шпорите" ликуват след невиждана драма, 6-звезден Ливърпул полетя към спор с Барса (ОБНОВЕНА)

55247
на 17.04.2019
В 1/4-ФИНАЛИТЕ НА ШАМПИОНСКА ЛИГА: Шпорите ликуват след невиждана драма, 6-звезден Ливърпул полетя към спор с Барса (ОБНОВЕНА)

Изиграха се последните два мача от 1/4-финалната фаза на Шампионска лига, този сезон.

Двубоят Манчестър Сити - Тотнъм влиза в историята на турнира като един от най-сериозните трилъри. "Гражданите" взеха срещата-реванш с 4:3, но отпадат след общ резултат 4:4 и предимство за "шпорите" поради правилото за гол на чужд терен. Драмата на "Етихад" бе невероятна. Ливърпул пък се класира убедително за 1/2-финалите, отстранявайки Порто с общото 6:1. "Червените" се поздравиха с успех с 4:1 на "До Драгао" тази вечер.

В полуфиналите Тотнъм ще спори с Аякс (амстердамци шокираха досега в надпреварата Реал Мадрид и Ювентус), а Пуул ще срещне Барселона. Каталунците и "шпорите" ще са домакини на първите сблъсъци в Топ 4 на настоящата кампания.

Ето как се развиха споровете Ман Сити - Тотнъм и Порто - Ливърпул:

Стърлинг реализира за домакините в 4-ата минута в сблъсъка на Острова. След това последва шок за Сити, Хьон-Мин Сон се разписа на два пъти, съответно в 7-ата и 10-ата минута, 2:1 за гостите.

Бернардо Силва пък върна бързо надеждите на "гражданите" за краен успех, гол на техничаря в 11-ата минута и 2:2. Уникална голеада. Спектакълът продължи с пълна сила - попадение на Рахийм Стърлинг в 21-ата минута и 3:2 за Сити на "Етихад".

Агуеро в 59-ата минута бе точен за 4:2 за домакините, резултат, който устройваше "гражданите". Де Бройне пък вече имаше 3 асистенции в сблъсъка.

Драмата стана още по-голяма в 73-ата минута, когато Фернандо Йоренте се разписа за гостите. Резултатът - 4:3, съдията Чакър използва системата ВАР и прецени, че нападателят не е нарушил правилата в ситуацията. Останаха съмнения за игра с ръка на голаджията, дискусионно положение.

Уникален трилър - попадение на Стърлинг не бе зачетено в добавеното време на мача поради засада след изпозване на ВАР.

Тотнъм ликува, "шпорите" отстраниха "гражданите" в 1/4-финалите на ШЛ.

Садио Мане реализира за Ливърпул в 26-ата минута, асистенция на Мохамед Салах на Пиренеите. Мо Салах пък се разписа в 65-ата минута. В 69-ата минута Милитао с глава реализира за "драконите". Роберто Фирмино в 77-ата минута направи преднината на Пуул в общия резултат още по-сериозна, гол за 3:1 за гостите на "До Драгао". И Ван Дайк бе точен в 84-ата минута - 4:1 за Пуул.

В първия двубой мърсисайдци надвиха Порто с 2:0. Убедително 6:1 в общия резултат за "червените". Тотнъм пък се поздрави с 1:0 в първия мач, което помогна на "шпорите" да триумфират след голово поражение - 3:4 в реванша.

Титулярите за спора на "Етихад":

Манчестър Сити: Едерсон, Уолкър, Компани, Лапорт, Менди, Гюндоган, Давид Силва, Де Бройне, Бернардо Силва, Стърлинг, Агуеро;

Тотнъм: Лорис, Трипиър, Алдервейрелд, Вертонген, Роуз, Унияма, Сисоко, Ериксен, Деле Али, Лукас, Сон;

Стартовите състави за мача на "До Драгао":

Порто: Касияс, Милитао, Фелипе, Пепе, Алекс Телес, Корона, Данило, Ерера, Брахими, Отавио, Марега;

Ливърпул: Алисън, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Милнър, Вайналдум, Мане, Ориги, Салах;

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО)