BG EN

В Благоевград отбелязаха 136 години от рождението на Пейо Яворов

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

В Благоевград отбелязаха 136 години от рождението на Пейо Яворов

5506
на 13.01.2014
В Благоевград отбелязаха 136 години от рождението на Пейо Яворов

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

С поднасянето на цветя пред бюст паметника на Пейо Яворов в Благоевград отбелязаха 136 години от рождението на великия български писател и революционер, предаде "Фокус".

препоръчано

Церемонията се състоя в Градската градина в областния град. Честването започна с рецитал на учениците от Девето ОУ „Пейо Яворов” в Благоевград. Присъстващите си припомниха едни от най-известните стихотворения на поета, каквито са „Стон”, „Две хубави очи” и „Мяра според мяра”.

Цветя в знак на признателност поднесе заместник-кметът на Община Благоевград инж. Стоян Благоев, политици, културни и обществени деятели в областния град. Годишнината беше уважена и от много благоевградчани, дошли да се поклонят пред личността на Пейо Яворов. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Нови ЗЛОВЕЩИ РАЗКРИТИЯ по случая Петрохан - убитите завели 13-годишно дете в Мексико, издирваният Калушев бил духовен водач на сектата (ВИДЕО) Нови ЗЛОВЕЩИ РАЗКРИТИЯ по случая "Петрохан" - убитите завели 13-годишно дете в Мексико, издирваният Калушев бил духовен водач на сектата (ВИДЕО)
ново
Днес: 89
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК