BG EN

В Бундестага са бесни на Ердоган заради въздушните удари срещу кюрдите

ЧАС ПИК

В Бундестага са бесни на Ердоган заради въздушните удари срещу кюрдите

11437
на 25.07.2015
В Бундестага са бесни на Ердоган заради въздушните удари срещу кюрдите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Германските политици отправиха остра критика към Анкара заради нанасянето на въздушни удари по позициите на Кюрдската работническа партия (ПКК), съобщава Deutsche Welle, цитирана от „Фокус”. Експерти от Бундестага са на мнение, че турската атака срещу радикалната групировка „Ислямска държава“ е предлог, който властите използват, за да обосноват нападението си срещу кюрдите.
„Изглежда, че турската политика се намира на грешен път“, заяви социалдемократът Нилс Анен. Той приветства решението на Анкара „най-накрая“ да се включи в борбата срещу екстремистите. „Същевременно обаче бомбардирането на позиции на ПКК показва, че приоритетите на Ердоган, както и преди – не са свързани с борбата срещу „Ислямска държава“, поясни германският политик.
Външнополитическият експерт на „Съюз 90/ Зелените“ Омид Нурипур също е на мнение, че „предполагаемата борба“ на Ердоган срещу радикалните бойци е „предлог за действия против кюрдите, които му нанесоха осезаемо поражение на изборите“.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ПИК TV! Росица Кирова: Ако не спрем да разрушаваме дома си и всеки път да започваме отначало, няма да вървим напред - надявам се на честни избори (ВИДЕО) ПИК TV! Росица Кирова: Ако не спрем да разрушаваме дома си и всеки път да започваме отначало, няма да вървим напред - надявам се на честни избори (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК