BG EN

В Германия преиздадоха „Моята борба“ на Хитлер за пръв път от 70 години

СВЕТЪТ ДНЕС

В Германия преиздадоха „Моята борба“ на Хитлер за пръв път от 70 години

14788
на 08.01.2016
В Германия преиздадоха „Моята борба“ на Хитлер за пръв път от 70 години
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Германия за първи път от 70 години е достъпна за продажба „Моята борба“. Преиздаването на манифеста на Адолф Хитлер“ бе забранено в Германия след Втората световна война, но в момента срокът на действието на авторските права, принадлежащи на правителството на Бавария, е изтекъл, предаде Би Би Си.

препоръчано

Новото издание, към което има критични коментари, принадлежи на института за съвременна история в Мюнхен. От днес книгата може да се купи в някои книжарници. Тиражът е от 4000 екземпляра. Издателите твърдят, че целта на изданието е да развенчае нацистката пропаганда.

До сега единствените достъпни в Германия копия на книгата са били издавани преди 1945 г. В тях не е имало коментари и анотации, които да изяснят на читателя съдържанието ѝ.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Йотова на консултациите за новия състав на ЦИК: Всички сме се събрали в името на истината (НА ЖИВО) ПИК TV! Йотова на консултациите за новия състав на ЦИК: Всички сме се събрали в името на истината (НА ЖИВО)
ново
Днес: 46
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК