BG EN

В две общини и четири кметства ще се състои втори тур на частичните местни избори

Избори

В две общини и четири кметства ще се състои втори тур на частичните местни избори

4004
на 10.10.2021
В две общини и четири кметства ще се състои втори тур на частичните местни избори
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В две общини и четири кметства ще се състои втори тур на частичните местни избори. Изборите са насрочени с укази на президента Румен Радев. Първи тур се проведе миналата седмица в 2 общини и 12 кметства, като осем населени места избраха кмет на първи тур, а днес ще се проведат балотажи в шест населени места. Изборният ден започва в 7.00 ч. и продължава до 20.00 ч.

препоръчано

В община Стражица ще се проведе балотаж между Йордан Цонев и Георги Бянов. В изборите участваха още Светлозар Димитров от ПП "Има такъв народ" и Илиян Маринов от "БСП за България". На територията на общината са разкрити 24 секции. В 15 секционни избирателни комисии ще се гласува машинно, а в девет с хартиени бюлетини.

Калояново е другата община, в която ще се състои втори тур на изборите. Пламен Николов от НФСБ и Виктория Михайлова от местна коалиция ГЕРБ – СДС ще се явят на втори тур за кмет на Община Калояново. На територията на общината бяха разкрити 20 секции. В 13 секции избирателите ще упражнят правото си на глас машинно, а в седем от секциите ще се гласува само с хартиени бюлетини.

В област Благоевград в село Церово ще има балотаж между Иван Саков от ГЕРБ и независимият кандидат Искра Христова.

Област Видин: В село Арчар, община Димово на втори тур на изборите ще се явят Веселина Данаилова, издигната от МК "Новото време“, и Георги Стоянов, издигнат от ПП ,"Движение България на гражданите“.

В област Плевен балотаж ще има в кметство Аспарухово, община Левски. Той ще е между Милен Милев от АБВ и независимият кандидат Ирен Игнатов.

Област Стара Загора: В казанлъшкото село кметство Копринка ще се проведе втори тур на частичния местен вот за кмет на кметство. На балотаж ще се явят Зина Трифонова от ПП ГЕРБ и Кенан Саид от ДПС.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 9
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК