В дерби от шампионата - "белите" победиха "сините"

96143
на 18.10.2020
В дерби от шампионата - белите победиха сините

Славия победи като домакин с 1:0 Левски в столично дерби от 9-ия кръг на шампионата. Калоян Кръстев реализира единственото попадение в двубоя на "Овча Купел". Живко Атанасов пък получи директен червен картон.

Двата тима се представят колебливо от старта на новото първенство. Славия е на предпоследно място във временното класиране със 7 точки, докато Левски е с 11. Лидер във временната таблица е Локомотив (Пловдив) с 18 точки.

Начело на "белите" вече отново е Александър Тарханов, при "сините" пък има няколко контузени основни състезатели. Клубът от "Герена" е във финансова криза в момента. Старши треньор на футболния Левски е Георги Тодоров.

Без чисти голови положения в първите 30 минути на срещата.

В 35-ата минута ветеранът Георги Петков се намеси умело след опасно центриране на "сините". Стражът Петков секунди след това дори започна голова атака за "белите". Георги изрита бързо, силно и определено целенасочено топката, а след единоборство спечелено от Атанас Кабов, кълбото достигна до Калоян Кръстев, който осъществи рейд през центъра на отбраната на Левски и реализира за 1:0 за Славия.

Броени секунди след това Живко Атанасов избута с ръце Кабов и получи директен червен картон.

До почивката последва 1 много опасно положение пред вратата пазена от Николай Михайлов. В 60-ата минута Матео Стаматов осъществи отличен пробив по лявото крило и центрира към Здравко Димитров, който пропусна от много близка дистанция. В 82-ата минута играчи на Левски поискаха дузпа, реферът обаче не посочи бялата точка. До края на мача Славия запази преднината си и се поздрави с важна победа в дербито.