BG EN

В ДЕСЕТКАТА: Ето каква e разликата между Делян Пеевски и Ахмед Доган

Акценти

В ДЕСЕТКАТА: Ето каква e разликата между Делян Пеевски и Ахмед Доган

205461
на 20.04.2025
В ДЕСЕТКАТА: Ето каква e разликата между Делян Пеевски и Ахмед Доган
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Каква е разликата между Делян Пеевски и Ахмед Доган обясни политологът Цветанка Андреева. 

препоръчано

"От чисто политическа гледна точка, виждаме да се очертават два типа лидери - единият е от тези, които говорят повече за себе си, за органите и проблемите в партията си и които навяват усещането на тежка конфликтна ситуация. Докато при Пеевски вече виждаме дискурс, който възпроизвежда проблемите на хората. Говори се за държавата, на правителството му се придава смисъл, единствено ако работело за хората.. Това са цитати, които Пеевски всеки ден брифингира. 

Досега политиката на ДПС беше определяна като либерална, но вече отиа към една консервативна линия. А електорът на ДПС е доста по-консервативен, отколкото либерален. Пеевски говори за социално-уязвимите групи, гледа на властта като инструмен за хората на по-битово ниво. В собствената им партия хората най-вероятно ще тръгнат след по-силния. И това е естествена реакция. Когато видиш, че някой знае какво прави, как да го постигне - това е по-силната и печеливша позиция", заяви Андреева пред радио "Фокус".

Тя обърна внимание и на щурма на Боянските сараи преди седмица, при който привикани от Доган младежите на Алианса за права и свободи нахлуха в имота, собственик на бившия транспортен министър Данаил Папазов.

"Какво тласна кръга на Доган към това е доста така трудно да се отговори. Защото целият този скандал сякаш не работеше за авторите му. Не постигнаха дори минимален пиар ефект, по-скоро изнесоха собствените си проблеми на фокус пред обществото, говорейки само за себе си, говорейки за имунитетите, за постовете, които не са получили.

Сякаш в обществото остана така горчивия вкус, че са недоволни от сделката, която са сключили и от това, че не са получили достатъчно властови лостове като оръжие да се борят срещу ДПС с лидер Пеевски. Не разбрахме какво имат против управлението на правителството, не разбрахме как те ще гарантират на собствения си електорат някаква по-добра алтернатива. Видяхме просто много шум за нищо", заяви още политологът.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО)
ново
Днес: 27
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК