Волейбол

21602
на 02.12.2018
В залата: Ценна победа за армейците

ЦСКА спечели с 3:0 (19, 22, 23) срещу Нефтохимик 2010 в дербито от седмия кръг на волейболната Суперлига и задълбочи кризата при действащите шампиони. Срещата се игра в зала "Васил Симов".

За "червените" това е шеста победа през сезона, докато гостите допуснаха трета загуба от началото на кампанията.

Разпределителят на националния отбор Георги Братоев се завърна в игра, след както почти половин година се възстановяваше от контузия в глезена. Плеймейкърът влезе във втория гейм, но и това не спаси Нефтохимик 2010.

Бургазлии започнаха добре и дръпнаха с 4 точки - 3:7. ЦСКА обаче не само изравни играта, но и на свой ред поведе. Домакините направиха силна серия и при второто техническо прекъсване имаха аванс от четири точки - 16:12. Това пречупи бургазлии и до края на гейма имаше само един отбор на игрището.

Вторият гейм беше много по-оспорван. Играчите на ЦСКА обаче имаха леко предимство, което задържаха до самия край и взеха частта с 25:22.

В третия можеше да се стигне много по-рано до развръзката. "Червените" водеха с пет и повече точки около втората техническа пауза, но допуснаха спад в края на срещата. Това позволи на Нефтохимик да ги доближи в самия край. Въпреки това домакините затвориха мача с 25:23.

ЦСКА събра 18 точки в актива си, с колкото е и лидерът Хебър, но отбора от Пазарджик е с мач по-малко. Нефтохимик е четвърти с 12 точки, пише "Новспорт".

Венцислав Георгиев завърши с 19 точки (1 ас, 2 блокади), Симеон Александров добави 11 точки (2 аса, 2 блокади).

За Нефтохимик Георги Петров записа 12 точки (2 блокади).

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства
САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)