Баскетбол

34264
на 05.11.2017
В залата! Ценна победа за сините

Левски записа трета победа за сезона в НБЛ, печелейки гостуването си на Ямбол с 89:77 (26:17, 17:23, 24:10, 22:27). Столичани си свършиха работата през третата част, когато на практика решиха спора в зала "Диана", след като преди почивката двата тима си поделиха по 10 минути.

В първата част след началото на второто полувреме гостите допуснаха само 10 точки в коша си, а за сметка на това реализираха 24 и поведоха с цели 17 (67:50) преди финалната четвърт. Ямбол направи опит да се върне в мача, но той бе неуспешен, а "сините" заслужено спечелиха с 89:77.

Алекс Симеонов с 19 и Никола Маравич със 17 точки бяха най-резултатни за победителите, като Маравич овладя и 14 отскочили топки. Иван Алипиев направи добро включване като резерва с 10 точки за само 9 минути игра, акцентира "Спортал".

Американците Брайкус Перин (27 точки) и Алан Арнет (18 точки) вкараха най-много за Ямбол.

Победата бе трета в актива на столичани, които имат и две загуби, докато ямболии са с баланс от 1-3.