BG EN

В Ирландия не си избраха нов премиер - Лео Варадкар подаде оставка

Европа

В Ирландия не си избраха нов премиер - Лео Варадкар подаде оставка

8417
на 21.02.2020
В Ирландия не си избраха нов премиер - Лео Варадкар подаде оставка
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ирландският премиер Лио Варадкар подаде оставка, въпреки че основните партии не успяха да се разберат кой ще го наследи на поста. Той обаче ще остане да управлява като временен министър-председател.

препоръчано

Ирландската национална телевизия съобщи, че парламентът на страната не е успял да избере нов премиер и нито един от четиримата кандидати не е получил необходимия брой гласове, предава БНР. 

Според конституцията министър-председателят се назначава от президента след гласуване в Камарата на представителите, но за целта е необходимо победителят да набере 80 гласа плюс един.

Лидерът на „Шин фейн“ Мери Лу Макдоналд получи 45 гласа, Варадкар, който оглавява „Фине гейл“ - 36, Михол Мартин от „Фина фойл“ - 41, а Имън Раян, който е начело на „зелените“ - 12.

Резултатът от гласуването не беше изненадващ, предвид че на изборите на 8 февруари, формацията с най-голямо представителство – „Фина фойл“, има едва 38 от 160 места. Затова очакванията са за сложни разговори за съставяне на коалиционно правителство. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Варненският общински съветник Стоян Петков с последни разкрития за Баба Алино: Коцев и администрацията му са тупали топката. Кметът дължи отговори на ТЕЗИ ВЪПРОСИ (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Варненският общински съветник Стоян Петков с последни разкрития за "Баба Алино": Коцев и администрацията му са тупали топката. Кметът дължи отговори на ТЕЗИ ВЪПРОСИ (ВИДЕО)
ново
Днес: 126
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК