BG EN

В Косово постигнаха консенсус за границата с Черна гора

Балкани

В Косово постигнаха консенсус за границата с Черна гора

8813
на 16.02.2018
В Косово постигнаха консенсус за границата с Черна гора
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В рамките на среща, проведена в представителството на Европейския съюз в Прищина, лидерите на всички политически партии, представени в парламента на Косово, постигнаха консенсус да ратифицират Споразумението за определяне на границата с Черна гора, което проправя пътя на Косово за либерализиране на визовия режим ЕС, съобщава електронното издание Gazeta Express, цитиран от "Фокус".

препоръчано

В рамките на срещата с ръководителя на службата на ЕС в Косово, Наталия Апостолова, косовските лидери обещаха, че техните депутати в парламента ще гласуват за ратифициране на споразумението за демаркацията, постигнато с Черна гора през 2015 г. Решението бе предшествано от споразумение между Прищина и Подгорица за преразглеждане на текущата сделка, в случай че се появят доказателства за възможни грешки при очертаването на границата. 

Споразумението обаче уточнява, че потенциалните промени ще бъдат направени, след като Косово ратифицира настоящия договор. Той е критикуван от опозиционните партии, които твърдят, че от сделката Косово губи земя. 

Движението „Самоопределение“ на Албин Курти е единствената политическа сила, която не е дала съгласието си, подчертават от редакцията. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО)
ново
Днес: 76
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК