В Лигата! Радост за "лъвовете"! Нашите със зрелищен обрат (ОБНОВЕНА)

87642
на 13.10.2018
В Лигата! Радост за лъвовете! Нашите със зрелищен обрат (ОБНОВЕНА)

България победи Кипър с 2:1 във важен мач от Дивизия С, Група 3, в турнира Лига на нациите. Сблъсъкът се проведе на Националния стадион "Васил Левски", а пред около 10 000 зрители по трибуните, "лъвовете" осъществиха зрелищен обрат. Кирил Десподов и Тодор Неделев се отличиха с много красиви попадения през второто полувреме.

Гостите организираха прецизна контраатака в 41-ата минута, а Кастанос реализира за 1:0 за кипърците. Преди това Краев, Десподов и Ивелин Попов застрашиха вратата на съперниковия тим, но не сполучиха в завършващата фаза.

Отборът на Кипър пропусна да увеличи преднината си в 50-ата минута, когато Сотириу стреля над вратата от добра позиция. Малко след това Ивелин Попов прати топката в мрежата, но попадение не бе зачетено заради засада.

В 59-ата минута Кирил Десподов с прецизен изстрел с глава вкара за 1:1, асистенция на Страхил Попов. Тошко Неделев също взе важно участие в атаката довела до изравнителния гол.

Тодор Неделев в 68-ата минута реализира уникално попадение - от воле, с левия крак Тошко скъса мрежата - 2:1. Отново асистенция на Страхил Попов.

Междувременно "лъвовете" имаха претенции за неотсъдена дузпа в наказателното поле на гостите. До края на срещата резултатът не бе променен. Важни 3 пункта за момчетата на Хубчев.

Нашите са лидери в карето с 3 победи от 3 мача. В групата са още отборите на Норвегия (6 точки от 3 срещи) и Словения (без спечелен пункт към момента). Кипър е с 3 точки от 3 двубоя.

Първият в карето тим получава право за участие напред в надпреварата, а победителят в цялата Дивизия ще се класира за Евро 2020. Идния вторник "трикольорите" ще гостуват на Норвегия.

България: Илиев - Страхил Попов, Занев, Бодуров, Славчев, Костадинов, Неделев, Ивелин Попов, Краев, Недялков, Десподов

Треньор: Петър Хубчев

Кипър: Панай - Йоану, Меркис, Деметриу, Сотириу, Авраам, Кусулос, Папулис, Артиматас, Лаифис, Кастанос

Треньор: Ран Бен Шимон