BG EN

В Мианмар на свобода излязоха около 200 политически затворници

ЧАС ПИК

В Мианмар на свобода излязоха около 200 политически затворници

6891
на 11.04.2016
В Мианмар на свобода излязоха около 200 политически затворници
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Новите власти на Мианмар са освободили пред последните дни от затвора почти 200 души, които по-рано са били преследвани заради политическите им възгледи, предаде ТАСС.

препоръчано

На 8 април са били освободени 161 затворници, сред които и студенти и активисти, арестувани за участие в политически протести. Сред освободените има 36 жени и 2 деца. На 10 април броят им е достигнал до 199 души. Всички обвинения срещу тях са свалени.

Лидерът на демократичните сили и държавен съветник на Мианмар Аун Сан Су Джи на 7 април обяви, че ще се стреми към амнистия за всички политически затворници. Според обещанието ѝ амнистията ще се проведе преди празнуването на мианмарската Нова година тази седмица.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК