BG EN

В министерствата пак си раздали бонуси

ТОП НОВИНАТА

В министерствата пак си раздали бонуси

2451
на 31.01.2013
В министерствата пак си раздали бонуси

Част от ведомствата обаче крият информацията

Няколко министерства, предоставили достъп до обществена информация, са си раздали над 5,5 млн. лева бонуси през 2012 г. Други ведомства обаче са отказали да осветят данните. Това става ясно от анализ на БГНЕС върху справка, публикувана в сайта на Дарик. Сред рекордьорите са Министерствата на Лиляна Павлова и това на Нора Караджова. Бонусите са раздавани в момент, когато Симеон Дянков отказа коледни добавки за пенсионерите. Самият Дянков обаче отказал да предостави справка за бонусите в неговото министерство. Агенция БГНЕС публикува списъкът предоставен на Дарик радио с допълнителните възнаграждения в отделните министерства. В регионалното министерство на Лиляна Павлова са раздадени 630 000 лева бонуси само на 651 щатни бройки. Близо 142 000 лева бонуси са били разпределени сред служителите в спортното министерство през миналата година. В документа се уточнява, че средно един чиновник е получил допълнително възнаграждение в размер на 810 лева. В олимпийската 2012-а спортната ни делегация се завърна от Игрите в Лондон с два медала. В образователното министерство на Сергей Игнатов са получили бонуси в размер на близо 55 000 лева - или повече от два пъти по-малко от допълнителните стимули във ведомството на Свилен Нейков. Малко повече от 142 000 лева са бонусите във военното министерство. В Министерството на културата бонусите са 344 600 лева, като оттам уточняват, че парите са разпределени между 155 щатни служители, а средномесечната допълнителна сума е 185 лева. Засега сред министерствата, които не са отказали информация, рекордьор е това на околната среда и водите, в което чиновниците от две дирекции, работещи с европари, са получили близо 810 000 лева бонуси. Останалите също са имали допълнителни стимули, като общият размер на бонусите в останалите дирекции е близо 896 000 лева. Малко под 800 000 са раздадени в Министерството на транспорта. Над 800 000 лв. са раздадени във външното министерство на Николай Младенов. В Агенция "Пътна инфраструктура" бонусите са близо 900 000. В Сметната палата пък допълнителни стимули не са раздавани. По примера на финансовото министерство, икономическото министерство и подчинената му агенция за насърчаване на малките и средни предприятия отказаха достъп до информация. През миналата година стана ясно, че в агенцията са раздавани големи бонуси, въпреки че не се справя с работата си като междинно звено по оперативна програма "Конкурентоспособност", след което тази функция й беше отнета, завършва анализа си БГНЕС.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
В какъв контекст свършват приказките и започват ШАМАРИТЕ И ЮМРУЦИТЕ?! Надежда Йорданова от разградската самодейна полит-група на олигарха Иво Прокопиев е толкова безпомощна, че...(ВИДЕО) В какъв контекст свършват приказките и започват ШАМАРИТЕ И ЮМРУЦИТЕ?! Надежда Йорданова от разградската самодейна полит-група на олигарха Иво Прокопиев е толкова безпомощна, че...(ВИДЕО)
ново
Днес: 56
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК