В НБА: Денвър върна интригата във финала на Запад

Баскетбол

30750
на 23.09.2020

Денвър върна интригата в серията от финала на Запад в НБА срещу ЛА Лейкърс с победа 114:106. Така резултатът е вече 2-1 успеха за "езерняците".

Нъгетс дръпна с 20 точки разлика в края на третата четвърт, но в последната четвърт фаворитът се събуди.

Джеймс и Антъни Дейвис поведоха щурма, като авансът на Денвър бе стопен до 3 точки, а ЛеБрон бе най-силен в тези минути - той зареди точки, асистенции и направи два чадъра, за да постави под огромно напрежение съперника.

4 минути преди края на мача Лейкърс изпусна възможности да свали аванса още, а дори и да го заличи изцяло.

Джамал Мъри и Никола Йокич, а и фантастичният в този двубой Джерами Грант успяха да осигурят победата на Денвър в края на срещата.

Мъри завърши с 28 точки, 8 рибаунда и 12 асистенции, Йокич добави 22 т. (10 борби и 5 асистенции), а Грант вкара  26 точки, акцентира "Монитор".

Трипъл-дабъл на ЛеБрон с 30 т., 10 борби и 11 асистенции не стигна на отбора от Лос Анджелис, а Дейвис наниза 27 точки.

Тази нощ е мач №4 от финала на Изток, където Маями води с 2-1 победи срещу Бостън.

ПИК TV! Депутатът Драгомир Драганов от ГЕРБ подаде оставка, ролята на Асен Василев за скандала в митниците отпада от дневния ред - НА ЖИВО ПИК TV! Депутатът Драгомир Драганов от ГЕРБ подаде оставка, ролята на Асен Василев за скандала в митниците отпада от дневния ред - НА ЖИВО