В първенството! Славия и Ботев не се победиха

3936
на 16.09.2018

Славия и Ботев (Пловдив) изиграха един от най-скучните мачове от началото на сезона в Първа лига, а срещата завърши при нулево равенство на стадион "Васил Левски" в столицата.

За липсата на динамика в мача говори фактът, че първият точен във вратата дойде в... 52-ата минута.

Началото бе за домакините, които започнаха с повече амбиция от своя съперник, държаха повече топката, но трудно достигаха до вратата на Даниел Кайзер.

В 14-ата минута столичани поискаха дузпа за нарушение срещу новото македонско попълнение Ашковски, но Никола Попов прецени, че фаул на Кристиан Димитров няма.

Постепенно гостите успяха да изнесат играта в центъра на терена, като в един момент грешките при подаванията и в двата отбора зачестиха.

Все пак "канарчетата" първи можеха да открият резултата, но Диого на метри от голлинията не успя да порази целта при остро подаване по земя на Густаво.

При 0:0 двата отбора се оттеглиха на почивка, без точен удар в очертанията на вратите.

Зрителите на трибуните и пред екраните трябваше да чакат чак до 70-ата минута, за да видят нещо по-любопитно! Милчо Ангелов получи топката на линията на наказателното поле и с хубав удар нацели напречната греда...

До края на срещата и двата отбора заложиха на сигурността, показвайки, че една точка е по-добре от нищо. В крайна сметка Славия - Ботев 0:0, скучен мач, противно на логиката и статистиката, обикновено съпътстващи този сблъсък, акцентират от "Топспорт".

Изловиха Асен Василев в голяма лъжа за агенция Митници (ВИДЕО) Изловиха Асен Василев в голяма лъжа за агенция "Митници" (ВИДЕО)