BG EN

В рода на Левски: Нито един негов наследник не се казва Васил

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

В рода на Левски: Нито един негов наследник не се казва Васил

27115
на 06.02.2017
В рода на Левски: Нито един негов наследник не се казва Васил
Автор:   ПИК

Досега има 27 души, които са живи негови преки родственици, чака се 28-ият

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Нито едно дете от потомците на Васил Левски не е кръстено на него, пише „Телеграф”, като се позовава на информация от праплеменницата на Апостола.

препоръчано

„Скоро си дадох сметка за това. Христовци, Петровци, но Васил-няма.Може би има прекалено много символика и е заредено много това име. По-скоро е несъзнателен акт от наша страна, защото имаме едно страхопочитание, което ни спира”, обяснява Христина Богданова.

Към момента има 27 живи родственици на Апостола, като съвсем скоро се очаква да се роди 28-ият. Засега не е ясно дали той няма да вземе името на известния си роднина.

Както е известно, в семейството на Гина и Иван Кунчеви се раждат пет деца: Яна, Васил, Христо, Петър и Марийка. Единствена Яна създава свое семейство. През 1850 г. тя се омъжва за Андрей Начов. Раждат им се девет деца: Начо, Тота, Гина, Мария, София, Елена, Христо, Иван и Елена. Всички потомци идват от тази линия.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 100
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК