BG EN

В Рудозем и в Доспат започват традиционните празници

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

В Рудозем и в Доспат започват традиционните празници

15963
на 17.08.2018
В Рудозем и в Доспат започват традиционните празници
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В две смолянски общини започват традиционните празници. В Рудозем ще отбележат "Денят на миньора", а в Доспат - "Съборът на чешмарите".

препоръчано

Официалното откриване на Деня на миньора в община Рудозем ще бъде тази вечер с рязане на лента от кмета Румен Пехливанов на обновения площад. Програмата предвижда концерти, а в събота ще има детско шоу "Кой е най-познай", детски игри и забавления, организирани от читалищата в селата Елховец, Бурие и Войкова лъка. На сцената ще се изявят самодейци от Неделино и хороигралци от община Рудозем.

От 17 до 19 август са празниците на община Доспат, съчетани с Фестивал на народното творчество и традиционния Събор на чешмарите. Днес програмата започва с фолклорно народно веселие, а утре в местността Събора ще бъде надпяването и надиграването на фестивала, а вечерта кметът на общината Илин Радев официално ще открие празника. Тогава ще бъдат представени и новопостроените чешми в общината, както и награждаването на майсторите на чешми в региона. Ще се проведе и традиционният панаир по народна борба. Празничната програма е наситена с редица концерти и народно веселие, предава БНР.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - комуникационен гаф го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО) НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - "комуникационен гаф" го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО)
ново
Днес: 127
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК