BG EN

В САЩ: Европейският съд по правата на човека може да принуди България да признае еднополовите бракове

ГОРЕЩО
СВЕТЪТ ДНЕС

В САЩ: Европейският съд по правата на човека може да принуди България да признае еднополовите бракове

6037
на 23.11.2017
В САЩ: Европейският съд по правата на човека може да принуди България да признае еднополовите бракове
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Европейският съд по правата на човека може да принуди България да признае еднополовите бракове, съобщава The New York Times, цитиран от Фокус.

препоръчано

Съдът разглежда въпроса за признаване на гейбраковете в страните от Европейския съюз, където те не са разрешени, след като Конституционният съд на Румъния е поискал да се произнесе по съдебно дело, заведено от двама мъже, които искат сключеният помежду им брак им да бъде признат от румънските власти.

Юстина Йонеску, румънски адвокат, каза пред Европейския съд по правата на човека, че бракът между двамата трябва да бъде признат въз основа на принципа за свободно движение в Европейския съюз.

„Уверени сме в мъдростта на съдиите от Европейския съд и се надяваме, че те ще вземат решение в наша полза и ще сложат край на несправедливостта в Румъния“, каза Адриан Коман, който от 2012 г. насам води съдебни битки за това брачният му съюз с американеца Клайбърн Робърт Хамилтън да бъде признат от румънските власти.

Представители от Румъния, Унгария, Полша и Латвия обаче заявиха на слушанията в Люксембург, че не желаят терминът „съпруг/съпруга“ да се отнася към еднополови съюзи.

Според представители на Европейската комисия, еднополовите бракове или гражданските партньорства се признават в 22 от 28 страни-членки на Европейския съюз.

Румъния, Полша, Словакия, България, Литва и Латвия към момента не предоставят правна защита за еднополовите съюзи.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (НА ЖИВО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (НА ЖИВО)
ново
Днес: 70
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК