BG EN

В София работят девет COVID-кабинета в ДКЦ за хора със симптоми

Здраве

В София работят девет COVID-кабинета в ДКЦ за хора със симптоми

12675
на 18.11.2020
В София работят девет COVID-кабинета в ДКЦ за хора със симптоми
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На територията на Столичната община вече работят 9 COVID-кабинета в Диагностично-консултативни центрове № 8, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 20 и 22. Най-новият кабинет започна работа от днес - в 14 ДКЦ в кв. „Иван Вазов“.

препоръчано

До момента в COVID-кабинетите са прегледани 1175 души, от тях са тествани 1136 пациенти, положителните са 361, което е 31,7%. Преглеждат се пациенти, които са насочени от личните си лекари или имат симптоми. Ако човек без симптоми иска да си направи антигенен тест, ще трябва да го заплати.

От Столичната община препоръчват на гражданите да си записват предварително час за преглед, така че да не се налага да чакат пред кабинетите. Записването става чрез онлайн платформата Myhealth.bg, където е поместена информация за адресите, контактите и графиците на кови-кабинетите в ДКЦ.

Освен от самия пациент, часът може да бъде записан и от личния лекар. Столичани, които нямат възможност и достъп до онлайн платформата, могат да се обадят на телефона на съответното ДКЦ, откъдето ще им бъде резервиран час за преглед.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ПИК TV! Иван Таков разби на пух и прах неможача Васил Терзиев: Провалът на кмета е тотален ПИК TV! Иван Таков разби на пух и прах неможача Васил Терзиев: Провалът на кмета е тотален
ново
Днес: 59
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК