BG EN

В Стара Загора почитат убитите от Народния съд с премиера на Антон Тодоров

КУЛТУРА

В Стара Загора почитат убитите от Народния съд с премиера на Антон Тодоров

6271
на 25.03.2014
В Стара Загора почитат убитите от Народния съд с премиера на Антон Тодоров
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Панихида и кръгла маса за убитите от Народния съд в Стара Загора ще предшества премиерата на новата книга на Антон Тодоров „Агент Леон” в Градът на липите на 28 март. Срещата на политолога с почитателите му ще бъде в Регионалния исторически музей от 18 часа.

препоръчано

Тодоров и историкът Янко Гочев ще разкажат на старозагорци историята на бившия министър-председател на България (1935-1940) Георги Кьосеиванов, който след идването на власт на комунистите в България става агент на Държавна сигурност. Тази информация излиза наяве за пръв път – писателят попада на фактите случайно, докато се рови в архивите на ДС. Кьосеиванов давал сведения за сформирането на задгранично българско правителство години наред. Антон Тодоров описва и начинът на вербуването на държавника, както и тънкости в получаването на агентурна информация.

Гочев и Тодоров представиха „Агент Леон” в началото на март.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа
ново
Днес: 10
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК