BG EN

В стачна готовност остават миньорите от Бобов дол

Региони

В стачна готовност остават миньорите от Бобов дол

2553
на 02.09.2014
В стачна готовност остават миньорите от Бобов дол

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Миньорите от Бобов дол ще останат в стачна готовност. Това каза председателят на КНСБ – Дупница Тодорка Дамянова, предаде агенция "Фокус".

препоръчано

Според нея, след оповестеното подписване на анекс към договора между Електроенергийния системен оператор и ТЕЦ „Бобов дол”, с който да се регламентира условието за работа на дружеството при евентуално активиране на студен резерв.

Това, от своя страна, предполага разрешаването на въпроса за едновременната работа на съоръженията съобразно настоящето комплексно разрешително, ситуацията с миньорите и енергетиците се е успокоила.

По този начин няма да има намаляване на добива на въглища, което да доведе и до съкращения сред миньорите.

„Ситуацията е овладяна, но хората остават в стачна готовност. Разрешението за работа на двата блока ни устройва, няма опасност от съкращения”, заяви Тодорка Дамянова.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 93
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК