BG EN

В Турция задържаха 13 заподозрени за членство в джихадистка групировка

Балкани

В Турция задържаха 13 заподозрени за членство в джихадистка групировка

4326
на 14.01.2019
В Турция задържаха 13 заподозрени за членство в джихадистка групировка
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Турските власти задържаха 13 души, заподозрени, че са членове на джихадистката групировка Хаят Тахрир ал Шам"(ХТШ), бивш сирийски клон на Ал Каида, съобщи Анадолската агенция.

Джихадистите били задържани в апартаментите им в южния турския град Адана, където полицията издирвала 16 заподозрени в членство в организацията. Те са обвинени в оказване на логистика, финансиране и набиране на бойци за ХТШ, както и за участие в извършвани от нея атаки в Сирия.

През август Турция призна Тахрир ал Шам, по-рано известна като Фронт Ан Нусра, за терористична организация.

ХТШ вече контролира цялата сирийска провинция Идлиб по силата на постигнато споразумение за примирие с бунтовнически групи. Споразумението слага край на продължили няколко дни кървави сблъсъци между ХТШ и бунтовниците от подкрепяната от Турция коалиция Национален фронт за освобождение.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 35
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК