BG EN

В Хаити изгоря църква от световното културно наследство на ЮНЕСКО

СВЕТЪТ ДНЕС

В Хаити изгоря църква от световното културно наследство на ЮНЕСКО

4617
на 14.04.2020
В Хаити изгоря църква от световното културно наследство на ЮНЕСКО
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кралска църква от списъка на световното културно наследство на ЮНЕСКО изгоря в северната част на Хаити, съобщава РИА „Новости”.

препоръчано

Според данните, пожарът е пламнал във вечерните часове вчера. Огънят напълно е унищожил куполът на църквата, чийто диаметър достига около 30 метра. Причината за пожара се установява.

Директорът на института по охрана на националните ценности Патрик Дюранди отхвърли версията за късо съединение. В Мило, където е разположена църквата, не е имало електричество през последните няколко дни.

Църквата е била построена в началото на 10 век в Мило, недалеко от град Кап Айтен, по нареждане на Анри Кристоф. Той се е провъзгласил за краля на Хаити Анри Първи. Църквата е била разположена на входа на крепостта Лафериер, която също е била изградено по заповед на Кристоф.

Целият комплекс създава Национален парк, който през 1982 година е признат за забележителност на човечеството по решение на ЮНЕСКО.

Превод и редакция: ПИК

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Унижиха кабинета Гюров от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО) Унижиха кабинета "Гюров" от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК