BG EN

В Чад да си гей е престъпление

Африка

В Чад да си гей е престъпление

17598
на 22.09.2014
В Чад да си гей е престъпление
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Чад е поредната африканска страна, в която хомосексуализмът е престъпление, което се наказва със затвор. Според нов закон, нарушителите могат да получат присъда от 20 години, ако бъде доказано, че са имали гей връзки. Предвидено е освен това да се заплати и глоба.

препоръчано

Очаква се президентът Идрис Деби да подпише закона, който вече бе приет от правителството. Кабинетът обясни суровите мерки с желание да се защитят семейството и обществото.

Кери Кенеди, директор на базираната в САЩ правозащитна организация "Център Робърт Кенеди", призова държавния глава да не подписва дискриминационния закон.

От всичките 54 африкански държави, в 37 хомосексуалните отношения са незаконни.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
В какъв контекст свършват приказките и започват ШАМАРИТЕ И ЮМРУЦИТЕ?! Надежда Йорданова от разградската самодейна полит-група на олигарха Иво Прокопиев е толкова безпомощна, че...(ВИДЕО) В какъв контекст свършват приказките и започват ШАМАРИТЕ И ЮМРУЦИТЕ?! Надежда Йорданова от разградската самодейна полит-група на олигарха Иво Прокопиев е толкова безпомощна, че...(ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК