В ШАМПИОНСКА ЛИГА: Байерн разгроми Лацио, Челси с минимална преднина срещу Атлетико

Топ новина

4956
на 24.02.2021

Отборът на Байерн (Мюнхен) направи огромна крачка към четвъртфиналите на Шампионската лига по футбол тази кампания, като победи при гостуването Лацио с 4:1 на стадион „Олимпико“ в Рим. Роберт Левандовски откри за баварците 10-ина минути след началото на срещата. До визираното попадение се стигна след груба грешка на отбраната на домакините. Джамал Мусиала в 24-ата минута и Лерой Сане 42-ата направиха преднината на германците солидна. В началото на втората част Франческо Ачерби (48 мин.) си отбеляза автогол, а секунди по-късно Хоакин Кореа намали. Това обаче не направи положението за Лацио преди реванша на 17 март по-оптимистично. Байерн е настоящ шампион на Стария континент. Любопитно е, че това е първи мач в евротурнирите между двата отбора.

В друга среща от осминафиналите Челси взе минимален аванс като гост на Атлетико (Мадрид) – 1:0 след попадение на Оливие Жиру (68 мин.). Голът бе зачетен след преглеждане на системата за видео повторения (ВАР) заради съмнения за засада на французина. В крайна сметка реализираният от него гол атрактивно със задна ножица бе признат, информира БНР. Срещата се игра в Букурещ заради ограничения, свързани с допускането на английски отбори на територията на Испания, заради коронавирус пандемията.