В ШАМПИОНСКА ЛИГА: Шок за "шпорите" в Лайпциг, Аталанта с фурор

19439
на 11.03.2020
В ШАМПИОНСКА ЛИГА: Шок за шпорите в Лайпциг, Аталанта с фурор

Германският Лайпциг продължава да пише история в Шампионската лига, след като победи като домакин в срещата-реванш от 1/8-финалите Тотнъм с 3:0 и с общ резултат от 4:0 се класира за следващата 1/4-финална фаза на турнира.

Сабитцер откри резултата, в двубоя игран миналата нощ, още в 10-ата минута, след като с удар по земя от дъгата изненада неприятно стража на "шпорите". В 21-ата минута Сабитцер засече с глава на близката греда центриране на Анхелиньо и удвои преднината на своя тим, като по този начин предреши и крайния изход на развръзката във футболния спор, акцентира "Гол". В 87-ата минута с удар около точката на дузпата Форсберг оформи крайния резултат.

В друг 1/8-финален мач-реванш, Аталанта обърна и победи Валенсия след 4:3 в спиращо дъха зрелище на "Местая".

Италианците продължават напред след общ резултат от двата мача 8:4.

Иличич откри още в 3-ата минута след дузпа, а в 21-ата Гамейро изравни. Гостите в мача обаче стигнаха до нов аванс отново чрез Иличич, който пак бе точен от дузпа в 43-ата минута. С втория си гол в двубоя, в 51-ата минута, Гамейро изравни на 2:2. Феран направи обрата пълен в 67-ата минута и Валенсия поведе с 3:2 с прекрасен прехвърлящ удар. С гол на Иличич, който заби хеттрик, в 71-ата минута обаче гостите изравниха. В 82-ата минута с четвъртия си гол в мача словенецът Иличич донесе успеха на Аталантa.