В Япония от средата на февруари са регистрирани осем случая на алергични реакции на ваксината на „Пфайзер”
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Осем медицински работници, които са били ваксинирани с препарата на „Пфайзер” в Япония от средата на февруари досега са получили алергични реакции след имунизацията си, съобщават телевизия TBS.
Медията се позовава на данни на Министерството на здравеопазването, труда и благосъстоянието на Япония.
Уточнява се, че става дума предимно за жени на възраст между 20 и 50 години. При всички тях веднага след ваксинацията са се появили симптоми като кашлица, болки в гърлото, изтръпване на крайниците. Двата от ваксинираните са настанени в болница.
Допълва се, че в Япония са ваксинирани 71 000 пациенти, като те предимно са медицински работници.
Миналата година Япония подписа договори за доставка на ваксини с британо-шведската компания „АстраЗенека”, американската „Модерна” и американо-германския консорциум между компаниите „Пфайзер” и „Бионтех”. Общо страната трябва да получи 310 млн. ваксини.
Превод и редакция: ПИК


