BG EN

В Япония отмениха забрана за жените да се омъжват 6 месеца след развода

СВЕТЪТ ДНЕС

В Япония отмениха забрана за жените да се омъжват 6 месеца след развода

2011
на 08.03.2016
В Япония отмениха забрана за жените да се омъжват 6 месеца след развода
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Правителството на Япония внесе поправка в действащ повече от 100 години закон, който забранява на жените да се омъжват отново в течение на 6 месеца след развод.

препоръчано

Сега депутатите намалиха този срок на 100 дни. В случай, че се предостави медицинска справка за това, че в момента на развода жената не е била бременна, времето за изчакване отпада изцяло. В края на миналата година Върховният съд на Япония призна този закон за неконституционен, което и принуди правителството да внесе съответните поправки.

Смисълът на приетия преди 100 години закон в първоначалния му вид е, че само по пътя на забрана за сватба в тчение на половин година след развода, мож да се избегнат грешки при определяне на бащинството на родените през този период деца. Днес, с наличието на надеждни методи за генетичен анализ, този закон е най-малкото смешен. /ТАСС 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! След като бутнаха кабинета - всички лидери на ППДБ отидоха на крака при Радев (НА ЖИВО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! След като бутнаха кабинета - всички лидери на ППДБ отидоха на крака при Радев (НА ЖИВО)
ново
Днес: 33
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК