Вагон от товарен влак се обърна край Твърдица, 10 дни жп линията ще е извън строя
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Вагон от товарна композиция се обърна в междугарието Твърдица – Шивачево, част от 3-та главна жп линия София – Карлово – Бургас. Нанесени са сериозни щети на приблизително 3100 метра железен път. За възстановяването му ще бъдат необходими 8 - 10 дни. Няма информация за загинали и ранени.
Инцидентът е станал в 17:05 часа. Дерайлирал е 16-ият вагон от 17-вагонна товарна композиция, превозваща пясък, съобщават от Националната компания "Железопътна инфраструктура".
Движението на влаковете в участъка е преустановено.
Бързите влакове се отклоняват през Тулово – Змейово – Стара Загора – Зимница, а пътниците от пътническите влакове се превозват с автобуси в участъка между Твърдица и Шивачево.
На място са аварийни екипи и специализирана техника на Национална компания „Железопътна инфраструктура” за освобождаване на трасето на жп линията от дерайлиралия вагон и започване на възстановителни дейности по разрушения железен път.
Назначена е комисия, която разследва причините за инцидента и оценява щетите по инфраструктурата.


