ГОРЕЩО
ВАКСАДЖИИ: Придворният социолог на Радев - Първан, лансира коалиция с ПП-ДБ, а Мирчев коленичи в краката му да излъска ботуша
Астрономическата зима идва в 17:03 часа
ЕВТИН ТЕАТЪР: Многострадалната Църцарова си вдига цената, докато "Капитал" и Прокопиев късат ризи и зоват за линч над Пеевски
Георг Георгиев: Като правителство ще си довършим работата, която трябва
Атанас Зафиров: Никой не бива да отрича постигнатото от БСП – ОЛ
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Президентът Румен Радев връчва днес третия мандат на БСП. До последната папка се стигна след провала на първите два мандата - на ГЕРБ и ПП.
препоръчано
Това е последна възможност за съставяне на правителство в рамките на 48-ото Народно събрание. Ако и този опит е неуспешен, следват предсрочни избори, предупреждава Нова телевизия-
За разлика от първите два мандата, за третия в конституцията не е определен срок за връщането му на държавния глава. Така, дори БСП да не събере подкрепа за правителство, може да се удължи животът на сегашния парламент.
свързани новини
След като вземат мандата, от парламентарната група на БСП имат седем дни, за да посочат кандидат за министър-председател.


