ГОРЕЩО
Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: "Търсенето" на служебен премиер и кабинет са част от предварително готов сценарий (ВИДЕО)
Проф. Андрей Йотов, съпругът на първата жена-президент: Гласувам различно от Илияна Йотова
Колтуклиева си призна без бой: Аз принудих Кирил Петков да подаде оставка, изключих Лорер и отстраних Лена
Георги Марков СПЕЦИАЛНО за ПИК: Пеевски е прав! Народното събрание трябва да ратифицира участието ни в Съвета за мир на Тръмп
Контрера с тежки думи след консултациите при Йотова: Намираме се в конституционна каша
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Евродепутатите решават дали да подкрепят Урсула фон дер Лайен за още пет години начело на Европейската комисия.
препоръчано
Първият мандат на германката беше белязан от предизвикателства като кризата по време на COVID-19 и войната в Украйна.
Поддръжниците ѝ считат, че повторният избор на фон дер Лайен би означавал стабилност за Европа, с оглед на предстоящите президентски избори в САЩ тази есен и икономическата експанзия на Китай.
Резултатите от вота ще станат ясни този следобед. Ако евродепутатите не подкрепят фон дер Лайен, Европейският съвет ще трябва да предложи нов кандидат в рамките на един месец.
свързани новини
ЕС забрани напълно вноса на руски газ от 2027 г.
8154
на 26.01.2026
Песков: Урсула и Калас пречат да има мир в Украйна
18836
на 25.01.2026


