BG EN

Важна новина за шофьорите в Пловдив

Региони

Важна новина за шофьорите в Пловдив

8552
на 01.05.2019
Важна новина за шофьорите в Пловдив
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Пловдивчани и гостите на града ще могат да паркират безплатно в „Синя зона“ на 1 май (сряда), който е утвърден като официален празник Ден на труда и на международната работническа солидарност. За престой в зоната няма да се заплаща и идния понеделник (6 май), когато се чества Гергьовден, Денят на храбростта и Българската армия. Това съобщиха от ОП „Паркиране и репатриране“.

препоръчано

Директорът на общинското предприятие инж. Ненко Калакунов напомни, че работното време на „Синя зона“ в Пловдив е от 8:30 ч. до 17:30 ч. в дните от понеделник до събота включително. Освен в неделя, за престой не се заплаща и в дните на официалните празници и свързаните с тях почивни дни, пише в. "Марица".

Цената за един час престой е 2 лв. Тя може да се заплати чрез закупуване на талони, изпращане на SMS на номер 1332 или таксуване чрез 53-те паркинг автомата, които предоставят възможност за цена от 1 лев за 30-минутен престой в „Синя зона“. Инж. Калакунов коментира, че издадените от паркоматите талони трябва да се поставят на видими за контролиращите служители места в автомобила.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК