ИЗВЪНРЕДНО: Голяма вечер за "белите", шок за "сините", "армейците" в Европа...

141230
на 12.07.2020
ИЗВЪНРЕДНО: Голяма вечер за белите, шок за сините, армейците в Европа...

По едно и също време се проведоха последните три срещи от заключителния кръг на Първата шестица в първенството. Славия победи с 3:1 Лудогорец, "белите" нанесоха първо поражение на "орлите" в тазгодишния шампионат. Славия измести Левски в класирането и ще играе на бараж за квота за Лига Европа. ЦСКА разгроми с 5:0 Берое, така "червените" завършват втори в първенството и ще участват в евротурнирите. Левски пък загуби с 1:2 като домакин от Локомотив (Пловдив) и така "сините" няма да играят в ЕКТ идната кампания.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Ето как се развиха срещите:

Славия - Лудогорец - 3:1. Гол на Филип Кръстев за "белите" в 12-ата минута. Попадение на Христо Попадийн в 29-ата минута за Славия. Сисиньо от "орлите" получи червен картон в 37-ата минута. Радослав Кирилов реализира за 3:0 за столичани в добавеното време на първата част. Дан Битон отбеляза за Лудогорец в 74-ата минута.

ЦСКА - Берое - 5:0. Гол в 4-ата минута на Евандро за "червените". Попадение на Валентин Антов в 24-ата минута за 2:0. Гол от дузпа на Тиаго Родригес в 70-ата минута и попадение отново на Тиаго в 77-ата минута. Гол на Али Соу за 5:0 за ЦСКА в 81-ата минута.

Левски - Локомотив (Пд) - 1:2. Попадение на Насиру Мохамед в 5-ата минута за "сините". Голове на Доминик Малонга в 33-ата минута и 75-ата минута за "смърфовете".

Лудогорец е убедителен шампион. Втори е ЦСКА с 59 точки. Славия е на третата позиция в крайното класиране с 55. Левски и Локомотив (Пловдив) са с по 53, Берое е на шестото място с 49.

Локо (Пд) спечели Купата на България тази кампания. Така втората позиция в крайното подреждане на първенството гарантира участие в квалификациите на Лига Европа, a третият в крайното класиране тим пък ще играе бараж за квота за пресявките на ЛЕ с Ботев (Пловдив). Ботев (Пд) спечели плейофите за 7-о място. Въпросният бараж е предвиден за 19 юли.